English    דף הבית    פרופיל    הצוות    צור קשר   
 חיפוש באתר

18.10.2017  אורתם סהר - דו'ח הנאמנים מספר 4

לדו'ח המלא כפי שהוגש לבית המשפט המחוזי יש ללחוץ על הקישור

18.10.2017  הנאמנים הגישו דו'ח ביחס לחברת הבניה אורתם סהר

שנה לאחר הקריסה החברה שוקמה.
להרחבה לחץ על הקישור

10.06.2017  משרד ברגרזון ושות' דורג בין עשרת משרדי הבוטיק המובילים

בהתאם לדירוג שנערך ע'י CofaceBdi

31.05.2017  פסיקה חדשה בעניין מיסוי רווח הון על בסיס מזומן

משרדנו טיפל בע'מ 12-02-36608 רבי שפירא נ' פקיד שומה תל אביב בעניין מיסוי התשלומים המשולמים לשותף ממועד פרישתו.

29.05.2017  עו'ד ברגרזון על תפקידו כנאמן לחברת הבניה הקורסת אורתם סהר מתוך כתבה באתר themarker

שיחת הטלפון שהגיעה ממזכירת לשכתו של נשיא בית המשפט המחוזי, השופט איתן אורנשטיין, ב-26 באוקטובר הפתיעה את עו'ד שאול ברגרזון ורו'ח יזהר קנה. 'לא היה לי מושג באיזו חברה מדובר', נזכר ברגרזון ברגע שבו סיפרו לו על מינויו לנאמן של חברת הבנייה הקורסת אורתם סהר

    יצירת קשר
ברגרזון ושות' משרד עורכי דין
דרך מנחם בגין 11, מגדל רוגובין תדהר, קומה 21, רמת גן.

טלפון: 972-3-7556900
פקס': 972-3-7556909

office@bergersonlaw.com

מן העיתונות
25.8.08 מתוך ידיעות אחרונות YNET

כ-30 סניפים של בורגראנץ' ייפתחו, כנראה, מחר


מפרקי הרשת וכונס הנכסים שלה הגישו לבית המשפט תוכנית להפעלת בורגראנץ'. במסגרת התוכנית, יזרימו פז ונטו לרשת 2 מיליון שקלים, ויפתחו מחדש את חלק הסניפים. העובדים בסניפים שייפתחו יקבלו שכר, עובדי שאר הסניפים יפוטרו

נווית זומר וליטל דוברוביצקי

קרוב ל-30 מסניפי בורגראנץ' ייפתחו, כנראה, מחר. כך נודע ל-ynet. במהלך השבוע שעבר נסגרו כמעט כל סניפי הרשת, בשל בעיות באספקת סחורה עקב חששות הספקים ממצבה של הרשת ושביתות של עובדים בסניפים במחאה על הלנת שכרם. הבוקר מסר ברגרזון כי: 'מסתמן שכמעט כל סניפי הרשת יחזרו לפעילות היום', אבל בדיקת ynet העלתה שרוב הסניפים עדיין סגורים.

מפרקי רשת בורגראנץ, שאול ברגרזון ואליעזר שפלר, וכונס הנכסים של הרשת, שלמה נס, הגישו היום [א'] לבית המשפט המחוזי בת'א בקשה לאשר את תכנית ההפעלה שגיבשו החברה למשך החודש הקרוב. במסגרת התוכנית, יפעילו המפרקים והכונס חלק מהסניפים שנסגרו בשבוע שעבר. המפרקים והכונס מבקשים, באמצעות עו'ד עמית לדרמן, לאשר להם לקבל אשראי בסך של עד 2.5 מיליון שקל ממקורות שונים לצורך תוכנית ההפעלה.

לידיעות אחרונות נודע כי חברת פז ורשת נטו, הנושות המרכזיות של בורגראנץ', ישלמו כ-2 מיליון שקלים לפתיחת הרשת מחדש. לשם כך, הם ביקשו מבית המשפט לאשר להם לשלם מקדמות לעובדי בורגראנץ העובדים בסניפים שייפתחו ברשת בגין חוב החברה כלפיהם לפני שהרשת נכנסה לפירוק, בהיקף של על כ- 980 אלף שקל בגין חודש יולי, וכן סכומים נוספים בגין חודש אוגוסט. כמו כן ביקשו בעלי התפקיד מבית המשפט לאשר להם לפטר או להוציא לחופשה ללא תשלום חלק המועסקים בהפעלת סניפים שאינם עומדים להיפתח.

המפרקים והכונס מבקשים את אישור בית המשפט להפעיל 24 סניפים מתוך כ-70 סניפי הרשת, בנוסף לכ-15 סניפים הפועלים כיום, רובם בידי זכיינים. לשם כך הם נדרשים להעסיק חלק מעובדי הרשת שמרביתם בני נוער. לדברי הכונס והמפרקים, בני הנוער הבהירו להם כי במידה ולא ישולם להם חוב החברה כלפיהם בגין שכר עבודתם לחודש יולי 2008, הם לא ישובו לעבודה. במקרה כזה לא ניתן יהיה להפעיל את סניפי החברה כיוון שלא ניתן להכשיר עובדים חדשים בפרק זמן סביר.

'המצב קשה'
במסגרת הבקשה מציינים הכונס והמפרקים כי 'מצאנו חברה, במצב קשה ביותר. מרבית סניפי הרשת סגורים, אין אספקה של סחורות וחומרי גלם לסניפי החברה, חלק ניכר ממשכירי הסניפים הודיעו על כוונתם לבטל את הסכמי השכירות וחלק ממשכירי הנכסים הודיעו כבר על ביטולי הסכמי השכירות בפועל, כשחלקם אף החלו נוקטים בצעדים חד צדדים שהגיעו אף לכדי תפיסת החזקה במושכר. דבר אחד ברור - ככל שהזמן חולף, ערך החברה הולך ונשחק משמעותית. בהקשר זה יצוין כי בשל התנהלותם של משכירי הנכסים, התנהלות, אשר ללא התערבותו המיידית של בית המשפט הנכבד, צפויה לחסל את סיכויי מכירת החברה כ'עסק חי' ולשמוט את הבסיס תחת הליכי הפירוק והכינוס הזמניים'.

כמעט כל הסניפים סגורים
במהלך השבוע נסגרו מרבית סניפי הרשת הקורסת. נכון ליום חמישי בערב, רק שלושה מבין 67 הסניפים שנמצאים בבעלות הרשת עצמה עדיין פתוחים - בחולון, בפתח-תקווה ובנתניה. זאת, בנוסף לכ-15 סניפים המופעלים בידי זכיינים עצמאיים, שרובם, אם לא כולם, עדיין פתוחים.

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, החליט בית המשפט המחוזי בתל-אביב למנות את עו'ד ברגרזון למפרק הרשת ושל עו'ד נס לכונס הנכסים שלה, זאת לאחר שחברת פז, שהחזיקה בעבר בבורגראנץ' ומכרה אותה ב-2006 לבעלים הנוכחיים, יוסי חושינסקי, הגישה שלוש בקשות לכינוס נכסים, נטו הגישה בקשה אחת לפירוק וכך גם העובדים. פז היא הנושה הגדולה ביותר של הרשת והחוב אליה עומד על 15 מיליון שקל.


 


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3586773,00.htmlמחקר ופיתוח אתר ע”י קבוצת דצ’ו בניית אתרים Copyright © 2006 bergersonlaw.com. All rights reserved