English    דף הבית    פרופיל    הצוות    צור קשר   
 חיפוש באתר

18.10.2017  אורתם סהר - דו'ח הנאמנים מספר 4

לדו'ח המלא כפי שהוגש לבית המשפט המחוזי יש ללחוץ על הקישור

18.10.2017  הנאמנים הגישו דו'ח ביחס לחברת הבניה אורתם סהר

שנה לאחר הקריסה החברה שוקמה.
להרחבה לחץ על הקישור

10.06.2017  משרד ברגרזון ושות' דורג בין עשרת משרדי הבוטיק המובילים

בהתאם לדירוג שנערך ע'י CofaceBdi

31.05.2017  פסיקה חדשה בעניין מיסוי רווח הון על בסיס מזומן

משרדנו טיפל בע'מ 12-02-36608 רבי שפירא נ' פקיד שומה תל אביב בעניין מיסוי התשלומים המשולמים לשותף ממועד פרישתו.

29.05.2017  עו'ד ברגרזון על תפקידו כנאמן לחברת הבניה הקורסת אורתם סהר מתוך כתבה באתר themarker

שיחת הטלפון שהגיעה ממזכירת לשכתו של נשיא בית המשפט המחוזי, השופט איתן אורנשטיין, ב-26 באוקטובר הפתיעה את עו'ד שאול ברגרזון ורו'ח יזהר קנה. 'לא היה לי מושג באיזו חברה מדובר', נזכר ברגרזון ברגע שבו סיפרו לו על מינויו לנאמן של חברת הבנייה הקורסת אורתם סהר

    יצירת קשר
ברגרזון ושות' משרד עורכי דין
דרך מנחם בגין 11, מגדל רוגובין תדהר, קומה 21, רמת גן.

טלפון: 972-3-7556900
פקס': 972-3-7556909

office@bergersonlaw.com

מן העיתונות
20.8.08 מתוך עיתון כלכליסט
בית המשפט מינה את עו'ד שאול ברגרזון למפרק זמני של רשת בורגראנץ'

$3> 


בורגראנץ' הודיעה הבוקר לבית המשפט כי היא אינה מתנגדת למינוי מפרק זמני לחברה. עוד נטען, כי אילו הייתה מצליחה להגיע להסדר עם פז - הייתה נמנעת קריסתה


$3>
ענת רואהשופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, הורתה לפני זמן קצר על מינויו של עו'ד שאול ברגרזון כמפרק זמני לרשת בורגראנץ' - בהתאם לבקשת קבוצת נטו ולבקשה נוספת שהגישו עובדי החברה. לדברי אלשיך, הנקודה המרכזית העולה מכתבי הטענות ואשר בורגראנץ' לא חולקת עליה אלא מאוששת אותה בתגובתה, היא כי הרשת הפכה גוף חדל פרעון אליבא דכולי עלמא.


 


לדברי השופטת, החברה עצמה מודה כי למעשה הגיעה לסוף דרכה מבחינת היכולת להמשיך ולפעול במהלך העסקים - ובעיקר בכל נהוגע לתשלומי שכר עבודה וייתכן שאף תשלומים שוטפים אחרים בלעדיהם לא ניתן עוד לשמרה כעסק חי.


 


אלשיך התעלמה מבקשת פז למנות את עו'ד שלמה נס לתפקיד כונס נכסים זמני, וציינה כי בהחלטתה זו היא אינה קובעת כל עמדה ולא מתכוונת להתייחס למסכת הטענות שבין הברה לחברת פז - טענות ששייכות לבקשת הכינוס שלא היתה בטיפולה.


 


יצויין, כי בקשת פז הועברה במקור לטיפולו של השופט נסים ישעיה, שכן אלשיך לא דנה בעניינים הקשורים לפז. זאת, בשל חשש לניגוד עניינים. בעלה של השופטת, יוסף אלשיך, משמש כדירקטור באחת החברות של צדיק בינו, שהוא בעל השליטה בפז.
 


מוקדם יותר היום הודיעה בורגראנץ' לבית המשפט כי היא אינה מתנגדת למינוי מפרק זמני לחברה. לטענת החברה, בנסיבות שנוצרו, טובת החברה, עובדיה ונושיה מצדיקים מינויו של מפרק זמני לחברה. זאת, משום שמינוי כזה עשוי לעצור ולמנוע את גרימתם של נזקים חמורים לחברה וחשוב מכך – להוות פתח לגיבושו של הסדר כלשהו שיאפשר את המשך פעילות החברה באופן שיטיב עם נושיה.


 


עוד נטען בבקשה, כי בורגראנץ' סבורה כי הגעה להסדר עם פז - לה חייבת בורגראנץ כ-15 מיליון שקל - היתה מונעת את הגשת הבקשה מטעם פז למינוי כונס נכסים לרשת ומאפשר את המשך פעילותה ועמידתה בהתחייבויותיה כלפי עובדים וספקי החברה.


 


לפי הנכתב, החברה ומנהליה עשו ניסיונות להגיע עם פז להסדר, אך ניסיונות אלה לא צלחו וכל ההצעות שהציע מנכ'ל החברה, רמי אלעד, על מנת לשמור אותה כעסק חי העומד בהתחייבויותיו תוך שמירת האינטרסים של כל הנוגעים בדבר, הושבו ריקם.


 


באמצעות עורכי הדין יורם ראב'ד ושמואל גלינקא, מבקשת בורגראנץ', כי לצד המפרקים הזמניים שיתמנו ואשר היא אינה מתנגדת למינויים, ימונה עו'ד ראב'ד כמפרק זמני נוסף ובא כוחה. לדברי בורגראנץ', נכון להיום אין חובות שמועד פרעונם הגיע ואשר לא שולמו. יחד עם זאת, אין באפשרות החברה להמשיך ולפעול בנקודת הזמן ובתנאים שנוצרו ואם לא יהיה שינוי כלשהו בנסיבות – היא אכן לא תוכל לשלם למבקשות - כמו גם לספקים אחרים - את התשלומים שיגיעו להם.


בתוך כך, כונס הנכסים הרשמי [הכנ'ר], עו'ד שלמה שחר, ערך אתמול פגישה במשרדו בין נציגי פז - הטוענת לחובות של 15 מיליון שקל כלפיה מצד בורגראנץ'- לבין נציגי קבוצת נטו, ספקית הבשר של הרשת הטוענת לחובות של כ-2.5 מיליון שקל. בפגישה הוסכם בין הצדדים כי הם יבקשו מבית המשפט למנות לבורגראנץ' שני בעלי תפקידים: עו'ד שאול ברגרזון, שהוצע ע'י נטו, כמפרק זמני, ועו'ד שלמה נס, שהוצע ע'י פז, ככונס נכסים זמני.
נוכח ההסכמות הודיע הכנ'ר לשופטת ורדה אלשיך כי המפרק הזמני והכונס הזמני 'מסכימים לפעול יחדיו למכירת נכסי החברה ומניותיה בהקדם האפשרי, וזאת במטרה למקסם את התמורה ולהתחלק בשכר שיקבע ע'י בית המשפט'.


עוד נמסר, כי המפרק הזמני יבחן את תוקף השעבודים שנרשמו על נכסי החברה, בפיקוחו ובהשגחתו של הכנ'ר. זאת נוכח טענת נטו שפז דאגה לעצמה על חשבון יתר הנושים כששיעבדה את כל נכסי הרשת לטובתה.מחקר ופיתוח אתר ע”י קבוצת דצ’ו בניית אתרים Copyright © 2006 bergersonlaw.com. All rights reserved